Diabolky do vzduchovky

diabolky

Diabolka je munícia, ktorá je vyrábaná z olova a je určená do vzduchových zbraní. Je vyrábaná v kalibroch: 4,5mm, 5,5 mm, 6,35 mm. Výber správnych diabolek nie je jednoduchý. Je dôležité vybrať správny tvar a kvalitu spracovania diaboliek, pretože váš výber veľmi ovplyvní presnosť a účinnosť vašej zbrane. Je nutné si uvedomiť, pre aký druh streľby diabolky vyberáte. Pamätajte na značný rozdiel medzi diabolka a BB Broky, ktoré sú určené iba do zbraní bez drážkované hlavne. Oceľové BB broky pri klasických vzduchoviek môžu strhnúť závit v hlavni!
Rozdelenie diaboliek podľa tvaru a určenia

Plochá hlavička - Tieto diabolky vo väčšine prípadov nesú označenie Master Match, ktoré sú určené predovšetkým pre športovú streľbu na papierové terče. Vďaka tvaru hlavičky vysekneme do papiera terča presné koliesko a výsledný nástrel sa dobre odpočíta.
Pologuľatá hlavička - Tieto diabolky sú vďaka tvaru hlavičky vhodné ako pre terčovú streľbu, tak pre lov. U týchto diaboliek si dajte záležať s výberom. Tu naozaj záleží na kvalite spracovania, priemeru strely a jej hmotnosti.

Diabolky so špicatou hlavičkou - Sú vhodné pri streľbe na väčšie vzdialenosti. Diabolky vďaka svojmu tvaru majú skvelú aerodynamiku a veľkú priebojnosť. Zo všetkých diaboliek majú tie so špicatou hlavičkou najnižšiu stratu energie pri lete.
Diabolky s expanznej dutinkou - Nie sú vhodné pre presnú streľbu, avšak sú skvelé pre lov. Keď prenikajú cieľom, tak sa deformujú a dochádza k odovzdaniu maximálnu energiu. Tam kde je lov vetrovkám povolený, tak tam sa loví práve týmito diabolka.

Špeciálne strelivo - Jedná sa o strelivo s expanznej dutinkou a väčšinou s polymérovým hrotom. Teda je to vhodné strelivo pre lov s veľkou úsťovú energiou. Väčšinou sa vyrába vo väčších kalibroch.

JSB – Josef Schulz Bohumín

Česká spoločnosť JSB ponúka veľmi kvalitné diabolky. JSB má neskutočný rozsah výroby, ponúka rôzne kalibre, teda si vyberie naozaj každý. Spoločnosť JSB je najkvalitnejší svetový výrobca diaboliek. Expedujú diabolky po celom svete.

diabolky do vzduchovky
diabolky do vzduchovky
Diabolo RWS Power Ball


Diabolo RWS Power Ball, kal. 4,5 mm, 0,61 g. ARMY SHOP 

Diabolo RWS Power Ball, kal. 4,5 mm, 0,61 g. ARMY SHOP